فردی درحال خرید کمربند پلاتینر| دکتر مثبت
سایر

کمربند پلاتینر چیست؛ ترفند‌هایی تشخیص پلاتینر اصل از تقلبی

پلاتینر جدیدترین کمربند برقی است که تاثیری همانند فیزویتراپی دارد. این کمربند برقی مجهز به تکنولوژی UIC و با هدف درمان بیماری‌های کمر مانند دیسک کمر، تنگی کانال نخاعی، سیاتیک، کشیدگی رباط‌ها و تاندون‌ها و همچنین گرفتگی عضلات کمر کاربرد دارد. این کمربند را پزشکان به عنوان یک درمان جامع برای دردهای کمر محسوب می‌کنند چون مجهز به فناوری‌های درمانی به روز و پیشرفته است. تاثیرات درمانی پلاتینر از طریق امواج صوتی و اشعه‌ مادون قرمز است که اندام‌های کمر را ترمیم و بازسازی می‌کنند.

تکنولوژی‌هایی که در کمربند پلاتینر با عنوان UIC شناخته می‌شود متشکل اولتراسوند، اینفرارد یا اشعه مادون قرمز و کلاک پالس است. پلاتینر را باید یکی از بهترین محصولات شرکت معروف آلمانی در حوزه تجهیزات پزشکی به نام زایس ترونیک ( zaistronick ) دانست. عمده فعالیت‌های این شرکت روی محصولات ارتوپدی است.

مجله سلامت دکتر مثبت با تمرکز بر معرفی این کمربند و تفاوت آن با سایر کمربند‌های طبی این محصول را مورد بررسی قرار داده تا مبتلایان به کمر درد را با مزایا و معایب این کمربند آشنا سازد. رویکرد دومی که از این نوشتار انتظار می‌رود نحوه تشخیص کمربند اصلی از تقلبی است تا نیازمندان بتوان بدون دغدغه پلاتینر اصل آلمانی تهیه کنند و از حربه سودجویان در امان بمانند.

Table of Contents

کمربند پلاتینر platiner چیست؟

کمربند پلاتینر در کنار جعبه خودش| دکتر مثبت

وقتی سخن از کمر درد به میان می‌آید بدون شک پلاتینر در رده بالای توصیه‌های پزشکان قرار دارد به همین دلیل بسیاری از متخصصان خرید کمربند پلاتینر را به بیماران به عنوان یک درمان مکمل پیشنهاد می‌دهند.

چگونه به درمان دردهای کمر کمک می‌کند این سوالای است که ذهن بسیاری از بیماران را درگیر می‌کند؟ برای دستیابی به جواب باید در ابتدا ساختار پلاتینر را بشناسیم.

پلاتینر از چند لایه پارچه ضد حساسیت و ضد تعریق تشکیل شده که فناوری‌های مربوط به UIC را در خود دارد و به وسیله برق کار می‌کند. پس از دل پد پارچه‌ای یک کابل بیرون آمده و یک آداپتور نیز همراه خود دارد. بدنه پارچه‌ای آن ساخته شده از الیاف ضد حساسیت تا گرمای ملایمی را نه در سطح پوست، بلکه در عمق بافت‌های آسیب‌دیده به وجود می‌آورد. گرمای به وجود آمده از پلاتینر در راستای تسکین درد ، آرامش عضلات و کاهش التهاب ایفای نقش می‌کند.

زایس ترنیک که این کمربند پیشرفته را طراحی و تولید کرده است آن را مجهزبه سه تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد یا اشعه مادون قرمز و کلاک پالس ساخته است تا این کمربند مجهز به پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های عرصه درمان باشد.

با توجه به اینکه کلاهبرداران بیکار ننشسته و پلاتینر را عین به عین کپی کرده و نوع تقلبی آن را ساخته‌اند باید بگوییم هنگام خرید به اصل بودن آن دقت کنید چون نوع تقلبی آن نه تنها تاثیر درمانی ندارد بلکه آسیب‌های بیشتری به بدن وارد می‌آورد. حال سوال اینجاست که چگونه نوع تقلبی را از اصل آن تشخیص دهیم؟ ما در ادامه به نکاتی خواهیم پرداخت که به راحتی بتوانید کمربند پلاتینر اورجینال را تهیه کنید.

تنها راه تشخیص پلاتینر اصلی از تقلبی

برای تشخیص کمربند پلاتینر اصلی از تقلبی مهمترین فاکتور را باید داشتن کارت رجیستری بدانید. چون این کارت حاوی یک کد 12 رقمی است که در شرکت سازنده فقط برای این محصول تعریف شده است. البته راهکارهای دیگری نیز برای تشخیص اصل از فرع وجود دارد اما کد رجیستری پلاتینر از همه مهمتر است.

حین تحویل یا خرید کمربند پلاتینر حتما کارت رجیستری که روی جعبه قرار دارد را چک کنید چون برگ برنده شما در داشتن یک پلاتینر اورجینال همین کارت است. پس نداشتن کارت یعنی کمربند تقلبی است.

وارد سایت شرکت زایس ترونیک Zaistronic  شوید، (آدرس آن روی کارت است) و سپس در محل مورد نظر کد 12 رقمی را وارد کنید تا از اصالت کمربند خود اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید کلاهبرداران از هر ترفندی برای فریب استفاده می‌کنند تا از غفلت خریدار سوء استفاده کنند و سر او را کلاه بگذارند. پس نباید پلاتینر بدون کارت رجیستری با قیمت پایین‌تر خریداری کرد.

بیشتر بدانید
زاپیامکس تقلبی نخرید؛ جدیدترین نکات را درباره زانوبند اورجینال و تقلبی بدانید

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت اینکه پلاتینر تقلبی به هیچ وجه درمان کننده نیست و موجب شل شدن رباط‌ها و تاندون‌های کمر می‌شود و این امر موجب می‌شود که فرد به مرور توان حرکتی خود را از دست بدهد. تکنولوژی‌های تعبیه شده در کمربند اصل تحت استانداردهای بین‌المللی و زیر نظر متخصصین برجسته اجرا شده است که در نوع تقلبی از هیچ استانداردی خبری نیست. پس به خاطر اندکی ارزان‌تر به ستون فقرات خود خیانت نکنید.

کارت رجیستری کمربند پلاتینر  platinerچیست؟

تصویر کارت رجیستری کمربند پلاتینر| دکتر مثبت

تولیدکننده‌های بزرگ تجهیزات پزشکی مانند زایس ترونیک Zaistronic برای جلوگیری از کلاهبرداری افراد سودجو همیشه راهی مطمئن در اختیار خریداران قرار می‌دهد. یکی از راه‌ها که مهمترین هم محسوب می‌شود برقراری ارتباط بین مصرف کننده و شرکت از طریق کد رجیستری 12 رقمی است. این کد صرفا برای اطلاع از اصل بودن کالا از سایت سازنده تدوین شده چون هر محصول یک کد مختص به خود را دارد.

کارت رجیستری را باید یک از استراتژی مهم و کاربردی در تشخیص اصالت کالا دانست و بیشتر شرکت‌های معتبر از این طرح استفاده می‌کنند و برای محصولات خود کد رجیستری تعریف می‌کنند. سال 85 این طرح در ایران نیز به منظور جلوگیری ورود کالاهای تقلبی و دستگاه‌های قاچاق اجرایی شد. همچنین یکی دیگر از نکات مثبت کارت رجیستری حمایت از واردات قانونی است تا دست کلاهبرداران را برای کالاهای تقلبی ببندند. همه این نکات مطرح شد تا ارزش کارت رجیستری برای شما روشن گردد و اینکه این کارت چقدر مهم به نظر می‌رسد.

تکنولوژی‌های که در کمربند پلاتینر platiner بکار رفته‌اند

UIC که مخفف سه تکنولوژی پیشرفته اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس است. این فناوری‌ها دریچه‌ای جدید روی بیماران مبتلا به کمر درد بتاز کرده‌اند. چون بسیاری از بیماران را از جراحی نجات داده و آن‌ها را درمان کرده‌اند. تمرکز این سه تکنولوژی تسکین درد، کاهش التهاب و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده است و بودن آن‌ها در کمربند پلاتینر از آن محصولی محبوب و پرطرفدار ساخته است. در ادامه به بررسی این فناوری‌های جدید می‌پردازیم پس با ما همراه باشید:

نقش درمانی اولتراسوند Ultrasound در پلاتینر

امواج صوتی حاصل از دستگاه اولتراسوند به صورت پالس و میلیون‌ها بار در ثانیه بر ناحیه دردناک اعمال می‌گردد. این امواج صوتی که به صورت ارتعاش به سطح کمر تابیده می‌شود موجب افزایش فعالیت مولکولی و این افزایش سطح سلولی موجب بالا رفتن حرارت ناحیه مورد نظر و  سپس گرم شدن آن عضو خواهد شد.

گرمای ناشی از اولتراسوند به عمق بیشتری از بافت‌های نرم مانند رباط‌ها، تاندون‌ها و عضلات نفوذ می‌کند و متابولیسم سلولی آن را بالا می‌برد که باعث بهبود عملکرد حرکتی خواهد شد. همچنین مایعات بین سلولی را که وظیفه آرام کردن بافت‌های نرم را دارند افزایش می‌دهد. این حرارت موجب بهبود عملکرد حرکتی عضلات خشک، رگ به رگ شده و اسپاسم عضلات را از بین می‌برد.

ارتعاشات ساطع شده از دستگاه اولتراسوند فیبرهای مسئول تشکیل بافت زخم را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در طول زمان باعث از بین رفتن جای زخم خواهند شد.

اینفرارد یا مادون قرمز Infrared Therapy و نحوه اثرگذاری آن در کمربند پلاتینر

مادون قرمز از نور برای درمان درد حاد یا مزمن استفاده می‌کند. برخلاف اشعه ماوراء بنفش که اثرات مخربی بر بافت‌ها و سلول‌های بدن دارد . نور مادون قرمز به سلول‌ها کمک می‌کند تا خود را بازسازی یا ترمیم کنند و همچنین مادون قرمز گردش خون غنی از اکسیژن را در بدن بهبود می‌بخشد و باعث التیام سریعتر بافت‌های عمیق و تسکین درد می‌شود.

نور مادون قرمز دارای طول موج‌های نوری بین 700 نانومتر تا 1 میلی‌متر است که به قسمت‌های مورد نظر بدن که در آن درد یا التهاب وجود دارد، ارسال می‌شود. با وجود اینکه نور مستقیما به پوست نفوذ می‌کند، نور مادون قرمز طبیعی و بدون درد است. به هیچ وجه به پوست و بافت‌ها و سلول‌های بدن آسیب نمی‌رساند. به طور کلی بی‌خطر و عوارض جانبی نامطلوبی ندارد، حتی برای نوزادان نیز قابل استفاده است.

نحوه اثرگذاری کلاک پالس Pulse clock در پلاتینر

کلاک پالس روشی برای تحریک الکتریکی اندامی‌های کمر است که با استفاده از جریان‌های الکتریکی خفیف برای درمان درد به وجود می‌آید. این تکنولوژی که یک دستگاه کوچک در کمربند پلاتینر است با برق کار می‌کند و تکانه‌های الکتریکی ولتاژ پایین را در امتداد رشته‌های عصبی به سطح پوست ناحیه مورد نظر منتقل می‌کند.

بیشتر بدانید
9 قرص شل کننده عضلات برای رفع گرفتگی و درد و محدودیت حرکتی

سپس تکانه‌های الکتریکی روی سیگنال‌های درد اثر می‌گذارند و مانع رسیدن پیام درد به مغز و نخاع می‌شوند، در نتیجه درد را کاهش و ماهیچه‌های سفت را شل می‌کنند. آن‌ها همچنین باعث ‌ترشح مسکن‌های طبیعی (اندورفین) در مغز شده و در نتیجه به بهبود سریع‌تر ناحیه آسیب‌دیده کمک خواهند کرد.

این فرایند که بلاک عصبی نام دارد، در جامعه پزشکی برای دردهای شدید مانند شکستگی استخوان کشکک، جراحی و زایمان بکار می‌رود. پس اگر مبتلا به درد دیسک کمر شدید به کمک پلاتینر می‌توانید آنرا تسکین دهید.

پلاتینر چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

فردی که از کمربند پلاتینر استفاده می‌کند| دکتر مثبت

اولتراسوند با تاباندن امواج صوتی به بافت‌های کمر ارتعاشات جزئی در سلول‌های بافت نرم بدن به وجود می‌آورد. کمربند پلاتینر در درمان عارضه‌های زیر نقش موثری ایفا می‌کند:

 • بهبود فتق دیسک و تسکین درد ناشی بیرون زدگی دیسک
 • بهبود تنگی کانال نخاعی
 • تسکین درد آرتروز کمر
 • تسکین درد عصب سیاتیک
 • مراقبت از زخم‌های بعد از جراحی تعویض دیسک کمر
 • مشکلات گردش خون
 • مشکلات حرکتی کمر
 • گیرافتادگی عصب کمر
 • رگ به رگ شدن و درد ناشی از فشار، پیچ خوردگی عضله
 • دردهای ناشی از اسپاسم عضلانی، خشکی عضله و پارگی ماهیچه
 • دردها و عوارض ناشی از شکستگی‌های بد استخوانی
 • کشیدگی عضلات کمر

چگونه پلاتینر اورجینال آلمانی بخریم؟

با گسترش روز افزون پلاتینر به روش‌های مختلف تشخیص کمربند اصل از تقلبی تا حدودی دشوار و سخت شده است. به همین دلیل هنگام خرید رعایت چند نکته الزامی است تا در تله افراد سودجو گیر نکنید

افرادی که دنبال فریب دادن بیماران هستند دست به ساخت فروشگاه‌ها و سایت‌های خوش رنگ و لعاب ی‌زنند تا از این طریق اعتماد خریداران را بدست آورند، پس قیمت‌های پایین و بالا چیزی جز فریب نیست. همه نمایندگی‌های پلاتینر در ایران یک قیمت واحد دارند و مبالغ خارج از این قیمت‌ها جز کلاهبرداری چیز دیگری نیست. اصولی که باید هنگام خرید رعایت کنید عبارتند از:

 • پلاتینر اصل المانی روی جعبه یک کارت ریجستری دارد که حاوی کدی 12 رقمی است. به ادرس شرکت که روی کارت نوشته شده وارد شوید و در محل مورد نظر کد را وارد نمایید تا پیغام اصالت کالا را دریافت کنید.
 • کمربند پلاتینر در تمام نمایندگی‌های فعال ایران با یک قیمت عرضه می‌شوند و فروشگاه‌هایی که با قیمت خارج از نمایندگی محصول را ارائه می‌کنند کالای تقلبی دارند. برخی از این فروشگاه‌ها برای جلب اعتماد خریدار بودن کارت رجیستری را تکذیب می‌کنند و با قیمت پایین‌تری آن را ارائه می‌کنند.
 • نمایندگی‌های کمربند پلاتینر ضمانت کالا، مشاوره رایگان، خدمات پس از فروش، ارسال رایگان و دریافت هزینه هنگام تحویل محصول را دارند و باید هنگام خرید به این موارد دقت کرد. چون فقط نمایندگی‌های معتبر این خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

مراحل وارد کردن کد رجیستری و تشخیص کالای اصل از تقلبی

تصویری از سایت که verify code را نشان می‌دهد| دکتر مثبت

فروشگاه‌های اینترنتی که نمایندگی محصولات زایس ترونیک را به عهده دارند به همراه محصول کارت اصالت کالا ارائه می‌کنند. این کارت که حاوی کد رجیستری محصول است تنها راه تشخیص کمربند پلاتینر اصلی از تقلبی به حساب می‌آید. مراحل وارد کردن کد 12 رقمی روی کارت به سایت زایسترونیک را در ادامه توضیح می‌دهیم پس آن را با دقت انجام دهید چون فقط سه بار می‌توانید آن را امتحان کرد:

 1. حتما هنگام تحویل کمربند کارت اصالت کالا که باید روی جعبه باشد را چک کنید. به سالم بودن جعبه هم نیم نگاهی داشته باشید و اگر جعبه باز شده بود از تحویل آن بپرهیزید.
 2. روکش پلاستیکی روی جعبه را بردارید و بخش اسکراچ کارت را بخراشید تا کد 12 رقمی نمایان گردد. کد را فقط در اختیار خودتون داشته باشد و ان را از دسترس بقیه دور نگه دارید. نکته مهمی که باید به آن دقت کرد اینکه کارت روی جعبه قرار دارد و داخل جعبه نیست. پس به این موضوع دقت کنید.
 3. آدرس سایت شرکت زایس ترونیک https://zaistronic.com روی جعبه وجود دارد. وارد آن شده و سپس در منوی بالای صفحه روی گزینه verify code کلیک کنید تا پنجره مربوط به کد 12 رقمی باز شود. کد را وارد نمایید و سپس دکمه verify your product را بزنید تا تیک و پیغام اصالت کالا نمایش داده شود. در صورت اصل بودن، تیک سبز نمایش داده می‌شود و در غیر این صورت محصول تقلبی خواهد بود.

تفاوت کمربند پلاتینر با کمربند‌های طبی در چیست؟

آنچه که موجب تفاوت بین این کمربند با سایر کمربندهای طبی می‌شود وجود تکنولوژی UIC در پلاتینر است. سایر کمربندهای طبی فقط نقش محافظتی و حمایتی دارند ولی پلاتینر روی درمان تمرکز دارد. پلاتینر با ترمیم و بازسازی بافت‌های اسیب دیده به درمان مشکلات کمر کمک شایانی می‌کند.

بیشتر بدانید
درمان دیسک کمر در منزل با آسان ترین روش ها

فناوری UIC بکار رفته در پلاتینر از طریق امواج صوتی، اشعه مادون قرمز و پالس‌های الکتریکی جریان خون بافت‌های آسیب‌دیده کمر را بهبود بخشیده و از این طریق به تسکین درد، کاهش التهاب و همچنین تقویت عملکرد حرکتی کمر کمک می‌کند.

زمان استفاده از پلاتینر در روز چقدر است؟

45 دقیقه تا یک ساعت مدت زمان استفاده در روز است و تاثیر درمانی آن با گذشت چند روز آشکار خواهد شد. برای دستیابی به نتیجه مطلوب دوره استفاده از آن هم بین سه هفته تا 30 روز برآورد شده است.

قیمت کمربند UIC پلاتینر اصل چقدر است؟

با توجه به به کار گرفته شدن فناوری‌های پیشرفته‌ای چون اولتراسوند، اینفرارد یا مادون قرمز و کلاک پالس قیمت کمربند پلاتینر 2/940/000 (دو میلیون و نهصد و چهل هزار تومان) برآورد شده است. با توجه به میزان تاثیرگذاری این کمربند و امکاناتی که در خود دارد و بخصوص نقش فیزیوتراپی را دارد این قیمت بسیار پایین و مقرون به صرف است. چون وقتی به کلنیک فیزیوتراپی مراجعه کنید باید چند دوره انجام دهید و هزینه هر دوره بسیار بالا است اما کمربند پلاتینر را می‌توان سال‌های سال استفاده کنید.

علاوه بر آن طراحی آن به گونه‌ای است که همه افراد خانواده می‌توانند از آن استفاده کنند و محدودیت اندازه و سایز ندارد. با خرید کمربند پلاتینر یعنی یک فیزیوتراپی همیشگی در خانه دارید.

عوارض پلاتینر تقلبی؛ تیر خلاص به سلامتی کمر

پلاتینر تقلبی نه تنها به درمان دردهای کمر کمک نمی‌کند بلکه موجب تخریب بافت‌های کمر شده و عملکرد حرکتی آن را با مشکل روبرو می‌سازد. عوارض پلاتینر تقلبی عبارتند از:

 • بروز حساسیت و مشکلات پوستی به دلیل کیفیت پایین الیاف‌های بکار رفته در آن
 • بی اثر بودن روی درد و از دست دادن زمان مهم درمان
 • داغ شدن بیش از حد که خطر آتش سوزی و آسیب‌های جبران ناپذیر را بالا می‌برد
 • ایجاد سوختگی و التهاب ناشی از حرارت زیاد به دلیل تجهیزات غیر اصل یا تکنولوژی‌های دروغین
 • آسیب به بافت‌های کلاژن ساز پوستی و ایجاد زخم و تاول و سوختگی
 • زود خراب شدن آداپتور و منفجر شدن آن که خطر برق گرفتگی بیمار را بالا می‌برد
 • فاقد خدمات پس از فروش و کارت سرتیفیکیت
 • طول موج غیر استاندارد و بسیار خطرناک

کمربند تقلبی می‌تواند خطرات زیادی را بار آورد زمانی که بیمار از آن آگاه نیست چون امواج موجود در پلاتینر تقلبی فاقد استانداردهای بین المللی و کارشناسی نشده‌اند. باید به عنوان کسی که به دنبال درمان درست هستید به  اصل بودن آن دقت کنید. پس بسیار مواظب باشید که فریب ترفندهای دروغین کلاهبرداران را نخورید و به خاطر اندکی ارزان‌تر خود را به خطر نیاندازید.

یادداشت پایانی

آنچه که به عنوان تکنولوژی UIC در کمربند پلاتینر قرار دارد تاثیری معادل فیزیوتراپی دارد و فردی را بی نیاز از رفتن به کلنیک فیزیوتراپی کمر می‌کند. مزایای این کمربند نسبت به فیزیوتراپی زیاد است مانند تاثیر سریعتر، هزینه بسیار پایین و همچنین استفاده بدون دردسر و ساده است. به نحوی که حتی افرادی که مشکل حرکتی هم دارند به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. بدون شک استفاده از کمربند پلاتینر به عنوان یک درمان مجزا و حتی مکمل تاثیرات درمان بسیار مهمی دارد که همه انواع دردای کمر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سوالات متداول کمربند UIC پلاتینر

بهترین راه تشخیص پلاتینر اصلی از تقلبی چیست؟

روی جعبه کمربند یک کارت رجیستری وجود دارد که حاوی کدی 12 رقمی است. که با وارد کردن آن در سایت زایس ترونیک، اصل یا تقلبی بودن پلاتینر مشخص می‌شود. اگر اصل باشد تیک سبز و پیغام اصالت آن نمایش داده می‌شود.

تفاوت کمربند پلاتینر با کمربندهای طبی چیست؟

اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس سه تکنولوژی موجود در پلاتینر هستند که علاوه بر نقش محافظتی نقش درمانی نیز دارند. در صورتی که کمربندهای طبی فقط نقش حمایتی و محافظتی داشه و رویکرد درمانی ندارند.

زمان استفاده از کمربند پلاتینر چقدر است؟

45 دقیقه تا یک ساعت در روز بهترین زمان استفاده و برای بدست آوردن نتیجه مطلوب باید یک سه هفته‌ای تا 30 روز از آن استفاده کرد.

قیمت پلاتینر چقدر و چگونه آن را تهیه کنیم؟

2/940/000 (دو میلیون و نهصد و چهل هزار تومان) قیمت پلاتینر و اصل آن را فقط در سایت‌های معتبری که نمایندگی فروش پلاتینر را دارند باید تهیه کرد.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *