فردی درحال خرید زانوبند زاپیامکس| دکتر مثبت
سایر

زاپیامکس تقلبی نخرید؛ جدیدترین نکات را درباره زانوبند اورجینال و تقلبی بدانید

زاپیامکس، زانوبندی برقی و مجهز به تکنولوژی UIC که برای درمان بیماری‌های زانو مانند آرتروز، کشیدگی رباط‌ها و تاندون‌ها و همچنین گرفتگی عضلات کاربرد دارد. این زانوبند که به گفته پزشکان یکی از بهترین روش‌های درمانی پیشرفته و به روز است که به کمک امواج صوتی و اشعه‌ مادون قرمز اندام‌های داخلی زانو را ترمیم و بازسازی می‌کند.

آنچه که در زانوبند زاپیامکس با عنوان تکنولوژی UIC می‌شناسیم تشکیل یافته از سه فناوری اولتراسوند، اینفرارد یا اشعه مادون قرمز و کلاک پالس است. این زانوبند از بهترین تولیدات شرکت نام آشنای آلمانی در حوزه تجهیزات پزشکی به نام زایس ترونیک ( zaistronick ) است.

در این مقاله از مجله پزشکی دکتر مثبت قصد داریم که این زانوبند منحصر به فرد که تفاوت اساسی با سایر زانوبندهای طبی دارد مورد بررسی قرار دهیم. هدف دیگیری از ارائه این نوشتار تشخیص زانوبند اصلی از تقلبی است تا بتوان بدون دغدغه زاپیامکس اصل آلمانی تهیه کرد و فریب سودجویان را نخورد.

Table of Contents

زانوبند زاپیامکس zapiamax چیست؟

زانوبند زاپیامکس در کنار جعبه خودش| دکتر مثبت

امروزه نام زاپیامکس با تسکین و درمان زانو درد عجین شده و اغلب پزشکان در کنار سایر استراتژی‌های درمانی بر خرید زانوبند زاپیامکس نیز تاکید دارند. اما سوال اینجاست که زاپیامکس چگونه به درمان دردهای زانو کمک می‌کند؟ برای اینکه جواب قابل تاملی بدست بیاوریم در قدم نخست باید ساختار زاپیامکس را بشناسیم.

این زانوبند، از چند لایه پارچه ضد حساسیت و ضد تعریق ساخته شده که تجهیزات UIC را در خود دارد و با برق کار می‌کند. پس به فراخور نحوه کار کردن آن یک کابل خروجی و یک آداپتور همراه خود دارد. پارچه بکار رفته در زاپیامکس با الیاف ضد حساسیت ساخته شده که یک گرمای ملایم را نه در سطح، بلکه در عمق بافت‌های آسیب‌دیده به وجود می‌آورد. این گرما در راستای آرامش عضلات، تسکین درد و کاهش التهاب قدم بر می‌دارد.

 شرکت زایس ترنیک که تولیدکننده این زانوبند پیشرفته است آن را مجهزبه سه تکنولوژی مهم حوزه درمان‌های پزشکی با نام‌های اولتراسوند، اینفرارد یا اشعه مادون قرمز و کلاک پالس ساخته است. این سه فناوری که از بزرگترین کشفیات درمانی عرصه پزشکی به حساب می‌آید به طور مستقیم و غیر مستقیم دردها و مشکلات زانو را از بین می‌برد.

نکته مهمی که باید مد نظر داشت اینکه این تاثیرات را فقط زانوبند زاپیامکس اصل ایجاد می‌کند. پس چگونه اصلی و تقلبی بودن آن را تشخیص دهیم؟ با ما همراه باشد تا بساط کلاهبرداران را جمع کنیم و تنها راه تشخیص اصل از تقلبی را به شما بگوییم.

تنها راه تشخیص زاپیامکس اصلی از تقلبی

به طور قطع مهمترین فاکتور تشخیص زاپیامکس اصل از تقلبی داشتن کارت رجیستری است. البته برای تشخیص راهکارهای دیگری نیز وجود دارد اما مهمترین فاکتور کد 12 رقمی روی کارت رجیستری است. پس هنگام خرید زانوبند زاپیامکس حتما به داشتن کارت رجیستری دقت کنید چون نداشتن کارت یعنی محصول تقلبی است و نباید آن را تحویل بگیرید.

با وارد کردن کد 12 رقمی روی کارت در سایت شرکت زایس ترونیک Zaistronic از اصالت زانوبند خود اطمینان حاصل کنید. با توجه به اینکه کلاهبرداران از هر ترفندی برای فریب استفاده می‌کنند پس نباید زانوبند بدون کارت رجیستری با قیمت پایین‌تر خریداری کرد.

زاپیامکس تقلبی نه تنها به درمان زانو درد کمکی نمی‌کند بلکه دور از ذهن نیست که رباط‌ها و تاندون‌های مفصل زانو را با آسیب جدی روبرو سازد. تمامی ابعاد تکنولوژی‌های بکار رفته در زانوبند زاپیامکس اصل بر اساس استانداردهای بین‌المللی و زیر نظر مهندسین پزشکی برجسته و حاذق تولید شده است. اما در زانوبند تقلبی هیچ کدام از این موارد رعایت نشده و به جای تاثیر درمانی بیشتر نقش تخریبی دارد.

بیشتر بدانید
درمان دیسک کمر در منزل با آسان ترین روش ها

کارت رجیستری زانوبند زاپیامکس zapiamax چیست؟

تصویر کارت رجیستری زانوبند زاپیامکس| دکتر مثبت

شرکت‌هتای بزرگ تولید کننده تجهیزات پزشکی مانند زایس ترونیک Zaistronic همواره در راستای کمک به بیماران استراتژی‌های خاصی برای جلوگیری از کلاهبرداری از محصولات پیش بینی می‌کنند. یکی از راه‌ها که مهمترین هم محسوب می‌شود برقراری ارتباط بین مصرف کننده و شرکت از طریق یک کد است.

برای مثال در جعبه زاپیامکس یک کارت رجیستری قرار دارد که حاوی یک کد 12 رقمی است. این کد برای اطلاع از اصالت کالا از سایت سازنده تدوین شده و هر محصول یک کد مختص به خود را دارد.

در واقع کارت رجیستری طرحی است در شرکت‌های معتبر خارجی خیلی قبل‌تر از آن استفاده می‌کردند تا به مشتریان خود اطمینان خاطر بدهند. این طرح در ایران در سال 85 به منظور جلوگیری از وارد شدن دستگاه‌های قاچاق و حمایت از واردات قانونی و کالاهای اصل به اجرا درآمد. پس حالا به میزان مهم بودن کارت رجیستری پی برده‌اید پس هیچگاه زاپیامکس را بدون کارت رجیستری نخرید چون تقلبی است.

تکنولوژی‌های نهفته در زانوبند زاپیامکس zapiamax

تکنولوژی UIC را باید تحولی جدید در رفع و بهبود انواع دردهای زانو دانست. این تکنولوژی‌ها با تمرکز روی تسکین درد، کاهش التهاب و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده فعالیت می‌کند. این تکنولوژی‌ها متشکل از  سه بخش است که در ادامه نحوه عملکرد آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

اولتراسوند Ultrasound و عملکرد درمانی آن در زاپیامکس

مکانیزم اولتراسوند بر امواج سوتی است که موجب افزایش فعل و انفعالات و تقویت جریان خون به بافت‌های صدمه دیده زانو می‌شود. این تقویت جریان منتهی به ایجاد گرما در عمق بافت شده و بدین صورت تسکین درد و کاهش التهاب شکل می‌گیرد. امواج ساطع شده از دستگاه اولتراسوند میلیون‌ها بار بر ثانیه است که بر زانو تابیده و به بهتر شدن متابولیسم سلول کمک می‌کند. که با تعداد بسیار زیاد بر زانو تابیده و بهبود عملکرد حرکتی اندام‌های زانو را تا حد زیادی تضمین خواهد کرد.

اینفرارد یا مادون قرمز Infrared Therapy و نحوه اثرگذاری آن در زانوبند زاپیامکس

تاثیر افزایش خون به این گونه است که جریان خون اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به بافت منتقل می‌کند. اما سوال اینجاست که این اکسیژن بیشتر از کجا تامین می‌شود و اینجاست که تکنولوژی اینفرارد نقش خود را نشان می‌دهد.

وقتی اولتراسوند جریان خون را تقویت کرد به کمک اشعه مادون قرمز یا اینفرارد خون غنی از اکسیژن خواهد شد و مواد مغذی بیشتری به اندام‌های زانو می‌رسد. این فرایند موجب ترمیم و بازسازی بافت‌های ضعیف یا تخریب شده می‌گردد و روند بهبودی زانو سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.

نقش کلاک پالس (Pulse clock) و نحوه اثرگذاری آن در زاپیامکس

تحریک بافت‌های زانو به کمک پالس‌های الکتریکی ایجاد شده توسط فناوری کلاک پالس از تحلیل رفتن عضلات جلوگیری خواهد کرد. اما آنچه تکنولوژی کلاک پالس را متمایز ساخته نقش تسکینی و ضد درد آن آن است. کلاک پالس به کمک جریان الکتریسیته ارسال سیگنال و پیام درد به مغز را کُند و آهسته می‌کند و حتی مانع از رسیدن پیام درد از طریق عصب به مغز خواهد شد.

به همین دلیل دیگر دردی حس نمی‌شود که به این فرایند بلاک عصبی می‌گویند و در جامعه پزشکی برای دردهای شدید مانند شکستگی استخوان کشکک، جراحی و زایمان از آن استفاده خواهد شد. پس هنگامی که درد سراغ زانویتان آمد دیگر جای نگرانی نیست چون با استفاده از زاپیامکس می‌توانید آن را مدیریت و درمان کنید.

زاپیامکس چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟

فردی که از زانوبند زاپیامکس استفاده می‌کند| دکتر مثبت

امواج اولتراسوند موجب ارتعاشات جزئی در سلول‌های بافت نرم بدن می‌گردند. این نوع ارتعاشات می‌توانند فیبرهای مسئول تشکیل بافت زخم را تحت تاثیر قرار دهند. با گذشت زمان درمان اولتراسوند در پیشگیری از شکل‌گیری بافت زخم و همچنین از بین بردن جای زخم‌ها موثر واقع می‌شود. زانوبند زاپیامکس در درمان عارضه های زیر موثر است:

 • تسکین درد آرتروز: آرتروز مفاصل، آرتروز روماتوئید جوانان، آرتروز پسوریاتیک
 • تسکین درد عصب سیاتیک
 • مراقبت از زخم‌های بعد از جراحی تعویض مفصل زانو
 • مشکلات گردش خون
 • زانو درد، درد نقرس، درد عصب، مفصل درد، ماهیچه درد،
 • آسیب زانو، آسیب تاندون روتاتور کاف
 • آماس عصب زانو
 • گیرافتادگی عصب زانو
 • تاندونیت آشیل
 • بورسیت زانو
 • رگ به رگ شدن زانو، تسکین درد عصب، درد ناشی از دویدن، پیچ خوردگی عضله
 • اسپاسم ساق پا، خشکی عضله، پارگی ماهیچه
 • شکستگی استخوان
 • کشیدگی عضلات زانو و ساق پا
بیشتر بدانید
9 قرص شل کننده عضلات برای رفع گرفتگی و درد و محدودیت حرکتی

چگونه زاپیامکس اورجینال بخریم؟

از آنجایی که فروش زانوبند زاپیامکس به روش‌های مختلف هر روز رو به افزایش است، تشخیص کالای اصل از تقلبی قدری دشوار شده است. به همین دلیل باید هنگام خرید چند نکته را مد نظر گرفت تا در دام افراد سود جو قرار نگیرید. کلاهبرداران با ایجاد فروشگاه‌ها و سایت‌های خوش رنگ و لعاب از هیچ ترفندی فروگذار نیستند پس فریب قیمت‌های پایین و بالا را نخورید چون همه نمایندگی‌های زاپیامکس در ایران یک قیمت واحد دارند و مبالغ خارج از این قیمت‌ها خبر از کلاهبرداری می‌دهد. هنگام خرید به چند اصل مهم دقت کنید که عبارتند از:

 • زاپیامکس اورجینال المانی کارت ریجستری همراه جعبه دارد که این کارت حاوی یک کد 12 رقمی است و با وارد ساختن کد به سایت شرکت زایس ترونیک می‌توان اصل بودن کالا را مشاهده کرد.
 • همه نمایندگی‌های زانوبند زاپیامکس در ایران دارای یک قیمت یکسان هستند و مواردی که قیمت بالا یا پایین ذکر کرده‌اند تقلبی هستند.
 • برای اینکه از تخفیف ویژه خرید زانوبند زاپیامکس برخوردار شوید باید با مشاورین ارائه محصول تماس گرفته و موضوع را با آن‌ها مطرح کرد. تخفیف‌های غیر معقولی کهع در سایت‌های مختلف وجود دارد قطعا تقلبی بودن محصول را می‌رساند و باید بدانید هر ارزانی بی دلیل نیست.
 • نمایندگی‌های زانوبند زاپیامکس ضمانت کالا، مشاوره رایگان، خدمات پس از فروش، ارسال رایگان و دریافت هزینه هنگام تحویل محصول را دارند و باید هنگام خرید به این موارد دقت کرد.

مراحل وارد کردن کد رجیستری و تشخیص کالای اصل از تقلبی

تصویری از سایت که verify code را نشان می‌دهد | دکتر مثبت

فروشگاه‌های آنلاینی که به عنوان نمایندگی فروش محصولات ارتوپدی شرکت زایس ترونیک فعالیت می‌کنند باید حتما همراه با محصول کارت اصالت کالا یا همان گواهی سرتیفیکیت را ارائه کنند چون این کارت تنها راه تشخیص اصل و تقلبی بودن زاپیامکس به حساب می‌آید. در ادامه مراحل وارد کردن کد 12 رقمی روی کارت به سایت زایسترونیک آورده شده است. با دقت انجام دهید:

1.پس از تحویل گرفتن جعبه از پیک نمایندگی حتما وجود کارت اصالت کالا را روی جعبه چک کنید. همچنین سلامت جعبه را هم با دقت بررسی کنید تا از هرگونه ایراد بدور باشد.

 1. بعد از برداشتن روکش پلاستیکی روی جعبه، کارت را بردارید و بخش اسکراچ کارت را خراش دهید تا کد 12 رقمی را ببینید. این کد باید فقط در اختیار خودتون باشد و ان را از دسترس بقیه دور نگه دارید. نکته مهمی که باید به آن دقت کرد اینکه کارت روی جعبه قرار دارد و داخل جعبه نیست. پس به این موضوع دقت کنید.
 2. روی کارت آدرس سایت شرکت تولید کننده کالا یعنی زایس ترونیک https://zaistronic.com وجود دارد. وارد آن شده و سپس در منوی سایت وارد گزینه PRODUCTS شوید و روی محصول مورد نظر (زاپیامکس و پلاتینر) کلیک کنید.
 3. در منوی بالای صفحه محصول روی گزینه verify code کلیک کنید تا پنجره مربوط به کد 12 رقمی باز شده و آن را وارد نمایید. بعد از وارد کردن کد دکمه verify your product را بزنید تا تیک اصالت کالا معلوم شود. در صورت اصل بودن، تیک سبز نمایش داده می‌شود و در غیر این صورت محصول تقلبی خواهد بود.

زانوبند زاپیامکس با زانوبند‌های طبی چه تفاوتی دارد؟

وقتی به نحوه اثر گذاری زانوبندهای طبی دقت کنیم می‌بینیم که فقط نقش حمایتی و محافظتی دارند و در درمان مشکلات زانو نقشی ایفا نمی‌کنند. همین نکته تفاوت اساسی بین زانوبند زاپیامکس و زانوبندهای طبی است چون زاپیامکس با مجهز بودن تکنولوژی UIC در درمان بیماری‌های زانو نیز نقش دارد.

تکنولوژی UIC بکار رفته در زاپیامکس از طریق امواج صوتی، اشعه مادون قرمز و پالس‌های الکتریکی جریان خون بافت‌های آسیب‌دیده زانو را بهبود بخشیده و از این طریق به تسکین درد، کاهش التهاب و همچنین تقویت عملکرد حرکتی زانو کمک می‌کند.

چند ساعت در روز باید از زاپیامکس استفاده کرد تا نتیجه مطلوب بدست آید؟

مدت زمان استفاده از زاپیامکس 45 دقیقه تا یک ساعت در روز است و تاثیر درمانی آن با گذشت چند روز خود را نشان خواهد داد. دوره استفاده از آن بین سه هفته تا 30 روز برآورد شده است.

بیشتر بدانید
درمان درد ساق پا | علائم و دلایل بروز درد چیست؟

قیمت زانوبند UIC زاپیامکس اصل چقدر است؟

با ورود تکنولوژی‌های نوین و پیشرفته در حوزه درمان خواه نا خواه ذهن به بالا بودن هزینه آن می‌اندیشد. اما با توجه به فناوری‌های منحصر بفردی چون اولتراسوند، اینفرارد یا مادون قرمز و کلاک پالس که در خود دارد قیمت بسیار پایینی برای آن تعریف شده است. شرکت تولید کننده زاپیامکس با در نظر گرفتن توان خرید افراد قیمت را در کمترین حد خود یعنی 2/960/000 (دو میلیون و نهصد و شصت هزار تومان) نگه داشته است.

آنچه که باید به آن دقت کرد اینکه زاپیامکس خدماتی همچون فیزیوتراپی را در اختیار بیمار قرار می‌دهد می‌توان سال‌های سال استفاده کرد. همچنین طراحی آن به گونه‌ای است که همه افراد خانواده می‌توانند از آن استفاده کنند و محدودیت اندازه و سایز ندارد. با خرید زانوبند زاپیامکس یعنی یک فیزیوتراپی همیشگی در خانه دارید.

عوارض زاپیامکس تقلبی؛ انتخاب غلط خیانتی بزرگ به زانو

 تاثیرات بدی که نوع تقلبی زاپیامکس به وجود می‌آورد موجب تخریب بافت‌های زانو شده و عملکرد حرکتی آن را با مشکل روبرو می‌سازد. عوارض زاپیامکس تقلبی عبارتند از:

 • بی اثر بودن روی درد و از دست دادن زمان مهم درمان
 • بروز حساسیت و مشکلات پوستی به دلیل کیفیت پایین الیاف‌های بکار رفته در آن
 • ایجاد سوختگی و التهاب ناشی از حرارت زیاد به دلیل تجهیزات غیر اصل یا تکنولوژی‌های دروغین
 • داغ شدن بیش از حد که خطر آتش سوزی و آسیب‌های جبران ناپذیر را بالا می‌برد
 • زود خراب شدن آداپتور و منفجر شدن آن که خطر برق گرفتگی بیمار را بالا می‌برد
 • آسیب به بافت‌های کلاژن ساز پوستی و ایجاد زخم و تاول و سوختگی
 • فاقد خدمات پس از فروش و کارت سرتیفیکیت
 • طول موج غیر استاندارد و بسیار خطرناک

زانوبند تقلبی زاپیامکس می‌تواند عامل خطرات زیادی باشد پس اصل بودن آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود. پس بسیار مواظب باشید که فریب ترفندهای دروغین کلاهبرداران را نخورید. نمایندگی‌های زانوبند زاپیامکس روی جعبه محصول کارت رجیستری را به خریدار نشان می‌دهند تا با ارسال کد به سایت سازنده این کالا از اصل بودن آن اطمینان حاصل گردد.

معمولا محصولات توانبخشی و درمانی که مجهز به تکنولوژی UIC هستند زمان استفاده مشخصی دارند و باید به آن‌ها دقت کرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. پس علاوه بر زاپیامکس هنگام خرید زانوبند زاپیامکس زمان استفاده از آن را از کارشناسان مجرب بپرسد تا روند درمان را بدرستی پیش ببرید.

یادداشت پایانی

تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که در زانوبند زاپیامکس بکار رفته خدماتی معادل فیزیوتراپی دارد. اما آنچه که به عنوان مزیت زانوبند زاپیامکس نسبت به فیزیوتراپی به حساب می‌آید تاثیر سریعتر، هزینه بسیار پایین، استفاده ساده و بدون دردسر است.

زاپیامکس، زانوبند برقی و مجهز به ویژگی‌های خاص است که این ویژگی‌ها موجب گشته تفاوت‌های اساسی با سایر زانوبندهای طبی داشته باشد. این زانوبند مجهز به تکنولوژی‌های روز دنیا یعنی UIC است و خدماتی همتراز فیزیوتراپی در اختیار بیمار قرار می‌دهد. با داشتن زاپیامکس دیگر نیازی به رفتن به کلینیک برای فیزیوتراپی احساس نمی‌شود چون انواع دردهای زانو را زودتر از فیزیوتراپی درمان خواهد داد.

سوالات متداول زانوبند UIC زاپیامکس

بهترین راه تشخیص زاپیامکس اصلی از تقلبی چیست؟

کارت رجیسترس روی جعبه زانوبند حای یک کد 12 رقمی است که با وارد کردن آن در سایت شرکت تولید کننده یعنی زایس ترونیک می‌توان اصل یا تقلبی بودن را تشخیص داد. اگر اصل باشد تیک سبز و پیغام اصالت آن نمایش داده می‌شود

تفاوت زانوبند زاپیامکس با زانوبندهای طبی چیست؟

زاپیامکس به واسطه مجهز بودن به سه تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس علاوه بر نقش محافظتی نقش درمانی نیز دارد. در صورتی که زانوبندهای طبی فقط نقش حمایتی و محافظتی دارند.

زمان استفاده از زانوبند زاپیامکس چقدر است؟

45 دقیقه تا یک ساعت در روز بهترین زمان استفاده و دوره آن از سه هفته تا 30 روز به طول می‌انجامد.

قیمت زاپیامکس چقدر و چگونه آن را تهیه کنیم؟

2/960/000 (دو میلیون و نهصد و شصت هزار تومان) قیمت زاپیامکس و اصل آن را فقط در سایت‌های معتبری که نمایندگی فروش زاپیامکس را دارند باید تهیه کرد.

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *